Бронза, абсолютний рекорд і перемога одеситки: як минув п'ятий день Олімпійських ігор для України

П'ятий день Олімпійських ігор-2020 у Токіо минув позитивно для України. Одеситка Еліна Світоліна вперше за історію кар'єри пробилася у півфінал, а плавець Михайло Романчук поставив найкращий результат за всю історію змагань.

Про це йшлося в ефірі “Місто прокидається”.

Як зіграла Еліна Світоліна проти уродженки з Італії

Перша ракетка Україна О 03:00 за київським часом пробилася у півфінал Олімпійських ігор. Тенісистка обіграла італійку Камілу Джорджі у двох сетах - 6:4, 6:4. За місце у фіналі одеситці доведеться зустрітися з чешкою Маркетою Вондроушовою. Турнір пройде 29 липня.

У Ріо-де-Жанейро у 2016 році Еліна Світоліна вибула з чвертьфіналу. Тому вона вперше в історії кар'єри пробилась у півфінал Олімпіади.

Як позмагалися інші українці

Вікторія Ус фінішувала на веслувальному слаломі на байдарках восьмою. Золото забрала німкеня Рікарда Функ, друге місце дісталося іспанці Майалені Чуррауті, бронзу завоювала Джессіка Фокс з Австралії.

Яна Беломоіна з Луцьку фінішувала з результатом 1 година 19 хвилин 40 секунд на 8-й позиції. Спортсменка з маунтінбайку відстала від переможниці - швейцарки Йоланді Нефф на 3 хвилини 54 секунди. В українки були технічні проблеми на старті, що вплинуло на результат змагання. На минулих Олімпійських іграх Яна Беломоіна посіла лише на одну сходинку нижче - 9 місце.

Український плавець Михайло Романчук поставив новий олімпійський рекорд. Спортсмен виграв півфінальний заплив на 800 метрів вільним стилем. Він продемонстрував виграшний номер за 7 хвилин 41 секунду та 28 мілісекунд. Таким чином це стало найкращим показником серед усіх півфіналістів.

Результати парних змагань

Сестрам Людмилі та Надії Кіченок пощастило менше - українки програли в 1/8 фіналі. У третьому колі тенісистки поступилася землячці Єлені Весняній та росіянці Вероніці Кудерметової - 2:6, 1:6. Матч тривав годину, але три подвійні помилки стали вирішальними для сестер.

Ще одну бронзу взяла пара зі стрільби з пневматичного пістолета з 10-и метрів Олена Костевич і Олег Омельчук. Вони виграли з рахунком - 16:12.

• В Японії стартували відкладені на рік через пандемію коронавірусу Олімпійські ігри. Церемонія відкриття відбулася при порожніх трибунах на Національному олімпійському стадіоні в Токіо.
  • Україна має у своїй олімпійській скарбничці три бронзові медалі. Одну отримала дзюдоїстка Дар'я Білодід, другу - фехтувальник ігор Рейзлін, а третю - пара стрільців Омельчук-Костевич.
  • Український фехтувальник Ігор Рейзлін завоював бронзову медаль в індивідуальній чоловічій шпазі на Олімпійських іграх у Токіо. У матчі за третє місце він переміг італійця Андреа Сантареллі.
  • У суботу, 24 липня, Україна здобула першу нагороду на Олімпіаді-2020. Українська дзюдоїстка Дар'я Білодід завоювала "бронзу" у вазі до 48 кг.