Контіолахті-2022: як виступила чоловіча збірна України в естафеті на Кубку світу з біатлону

Як виступила чоловіча збірна України в естафеті на Кубку світу з біатлону

У фінському Контіолахті триває перший Кубок світу з біатлону. У рамках третього дня змагань пройшла чоловіча естафета. Переможцем перегонів стала збірна Норвегії, а Україна потрапила у ТОП-10.

Подробиці чоловічої естафети у матеріалі Новини.LIVE.

У чоловічій естафеті українські вболівальники нарешті побачили двох досвідчених спортсменів – Артема Приму та Дмитра Підручного, які два дні тому пропускали індивідуальні виступи.

Початок за досвідом

Перше коло Артем провів досить обережно і вже до стрільбища програвав 10 секунд лідерам. А після того, як єдиний промах вдалось закрити додатковими патронами лише з третьої спроби, українці вже на старті опинилась на 17-й позиції. Перед стійкою Прима наздоганяв суперників та другу стрільбу відпрацював набагато якісніше – лише з одним додатковим патроном. Він передав естафету дев’ятим.

биатлон

Дмитро Підручний з перших метрів захопив ініціативу й швидко вийшов на шосту позицію. Але, на жаль, швидкість далася взнаки на стрільбищі, і свою першу стрільбу офіційного сезону капітан команди провів з семи пострілів. На стійці він з перших п’яти пострілів влучив лише двічі, але на трасу Дмитро вирушив без штрафних кіл, але свій етап завершив 13-м.

Фініш за молоддю

У другій половині естафети у складі України у боротьбу вступила молодша частина команди. На третьому етапі Богдан Цимбал повернув команду у ТОП-10. Відстань до п’ятої позиції залишалась невеликою – 25 секунд.

Четвертим на дистанцію вийшов Антон Дудченко. Фінішний відрізок він провів гідно, навіть обійшов шведа Самуельсона на фінальному колі та ледве не наздогнав суперників зі Словенії та Литви. До сьомої позиції не вистачило лише півтори секунди. Результат України — дев’яте місце.

биатлон

Загалом естафету впевнено виграла збірна Норвегії. На вирішальному етапі від самого початку ситуацію у свої руки взяв Йоганес Бьо. У стійці Йоханнес був неперевершений, перетворивши останнє коло у формальність. Навпаки, після двох промахів Романа Реєса могла б зав’язатись боротьба за срібло, але лідер Франції Кантен Фійон Майє також припустився помилки, і перед останнім колом склад подіуму став остаточно зрозумілим: Норвегія — золото, Німеччина — срібло, Франція — бронза.

Нагадаємо, що 29 листопаду у фінському Контіолахті стартував перший Кубок світу з біатлону в цьому сезоні. Першими на старт вийшли чоловіки, які провели індивідуальні перегони, а переміг Мартін Понсіулома зі Швеції.