Спортсмени вісім разів підіймалися на п'єдестал: Україна у п'ятірці найкращих у перший день Паралімпіади-2020

У перший день Паралімпійських ігор-2020 у Токіо збірній України вдалося вибороти вісім медалей. Серед них є й одне "золото", яке змогла завоювати українська плавчиня Єлизавета Мерешко.

Новини.LIVE підводить підсумки першого дня Паралімпіади у Токіо.

Протягом 25 серпня українські спортсмени вісім разів підіймалися на п’єдестал. Так, на рахунку паралімпійців одна золота, п’ять срібних та дві бронзових медалі.

Перше “золото”

Довгоочікувану медаль вдалося вибороти українській плавчині Єлизаветі Мерешко. Вона фінішувала з часом 33,11 секунди на дистанції 50 метрів вільним стилем. При цьому українка встановила паралімпійський рекорд.

Єлизавета лише на 0,04 секунди змогла випередити американку Елізабет Маркс, яка отримала срібну медаль. Таким чином українка стала вже п’ятикратною чемпіонкою Паралімпійських ігор.

“Срібні” медалі

Україна завоювала п’ять “срібних" медалей на Паралімпійських іграх у Токіо. Три здобули плавці Антон Коль, Максим Кріпак і Олексій Вірченко, а ще дві - фехтувальники Артем Манько та Олена Федота.

Максим Кріпак у Токіо програв у запливі австралійцеві Ровену Крозерсу на лічені секунди - 0,12. Тим часом, Кріпак обігнав бразильця Феліпе Ендрюса Мело Родрігеса.

Тим часом 20-річний Вірченко став другим на дистанції 100 метрів батерфляєм у класі S13. Українець програв чемпіону Ігарю Бокі з Білорусі 2,36 секунди.

Уродженець Нікополя Антон Коль став другим у плаванні на спині на дистанції 100 метрів. Тим самим, він приніс Україні срібну медаль.

Ще одне "срібло" завоював спортсмен із Черкас Артем Манько. У фіналі фехтування на візках українець поступився китайцю Лі Хао.

Хто приніс “бронзу”?

Дві “бронзових” медалі змогли завоювати українська фехтувальниця Євгенія Бреус, яка виграла першу медаль для України на Паралімпіаді-2020 та плавчиня Ганна Гонтар.

Гонтар вдалося здобути нагороду у змаганні на 50 метрів вільним стилем. А харків’янка Євгенія Бреус обіграла у малому фіналі Єву Хаймаші з Угорщини у змаганнях із фехтування на візках – 15:10.

Слід зазначити, що Євгенія є володаркою Ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, який вручили їй 4 жовтня 2016 року за досягнення високих спортивних результатів на Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро.

Таким чином, Україна опинилася на п’ятому місці у медальному заліку. На першому місці - Австралія, яка на відкритті Паралімпіади-2020 виборола 10 медалей.

Паралімпійські ігри-2020: що відомо

Більше оперативних новин шукайте в Telegram і Viber Новини.LIVE.