Жіноча збірна України виграла шахову Олімпіаду-2022

Жіноча збірна України виграла золоті медалі на шаховій Олімпіаді-2022. Змагання завершилися 9 серпня у Ченнаї (Індія).

Про перемогу повідомила Міжнародна федерація шахів.

"Україна переможець жіночої секції 44-ї шахової Олімпіади", — йдеться у повідомленні.

Відомо, що у турнірі взяли участь 188 чоловічих та 162 жіночі збірні. В останньому турі жіноча збірна України виграла вирішальний матч у команди Польщі (3:1). Виграли свої партії Марія Музичук та Ганна Ушеніна, внічию зіграли Ганна Музичук, Наталія Букса.

Цікаво, що жіноча збірна виграла Олімпіаду завдяки тому, що лідер змагань Індія в останньому турі програла США з рахунком 1:3. У результаті Україна та Грузія набрали по 18 та 22 очок, але в українців набагато кращі додаткові показники.

Чемпіонками шахової Олімпіади 2022 року стали: Марія Музичук, Ганна Музичук, Ганна Ушеніна, Наталія Букса, Юлія Осьмак.

Нагадаємо, що одеситка Вікторія Мотричко здобула "золото" чемпіонату світу з міжнародних шашок, який проходив у Ризі. У турнірі з бліцу (блискавична гра) брали участь 26 шашисток, проте найсильнішою стала саме одеситка, яка в одинадцяти протистояннях здобула вісім перемог за трьох нічиїх.

Тим часом в американському Бірмінгемі відбулися Світові ігри з карате. За два дні спортсмени з Одеської області вибороли дві золоті медалі та одну срібну, чим увійшли в історію.

Уродженка з Чорноморська Аніта Серьогіна здобула другу золоту медаль для України.