Альварес та Мессі вивели Аргентину у фінал ЧС-2022

У рамках першого півфіналу чемпіонату світу у Катарі зустрілися збірні Аргентини та Хорватії. На полі зійшлися два футболісти, які збудували кар'єру в Іспанії — Ліонель Мессі та Лука Модріч.

Аргентинці створювали багато моментів у кожному матчі, хорвати майже не пропускали голів у свої ворота, нагадує портал Новини.LIVE.

Аргентина — Хорватія — 3:0 (2:0)

Голи: Мессі, 33 (з пенальті); Альварес, 39; Альварес, 69.

Аргентини: Еміліано Мартінес — Тальяфіко, Отаменді, Ромеро, Моліна (Корреа, 87) — Макаллістер (Фойт, 87), Де Пауль (Паласіос, 74), Паредес (Лісандро Мартінес, 61), Фернандес — Альварес (Дібала, 74), Мессі.

Тренер: Ліонель Скалоні.

Хорватія: Лівакович — Юранович, Ловрен, Гвардіол, Соса (Оршич, 46) — Брозович (Петкович, 50) — Модріч (Маєр, 80), Ковавич — Пашаліч (Влашич, 46), Крамарич (Лівайя, 72), Перішич.

Тренер: Златко Даліч.

Аргентинці ніколи не програвали півфіналів. Щойно команда пробивалася на цю стадію чемпіонатів світу, вона незмінно проходила далі. А ось у фіналах були варіанти, "альбіселесте" виграли лише два з них. Збірна Хорватії чотири роки тому вже грала у вирішальному матчі ЧС-2018, але поступилася французам. "Картаті" мріяли знову опинитися у фіналі.

Аргентина - Хорватія

Команди активно розпочали цей поєдинок, переваги не мали жодна зі сторін. Суперники часто порушували правила, ніхто не шкодував ніг. А от небезпечних моментів довелося чекати досить довго, хоч голкіпери "не застоювались" у грі. Тільки на 25-й Енцо Фернандес непогано закрутив м'яч з-за меж штрафного майданчика під праву штангу з рикошетом від газону, проте Лівакович у падінні відбив удар. Шість хвилин по тому Перишич увірвався в чужий штрафний майданчик, але пробив вище воріт.

Ключовий момент тайму стався на 32-й хвилині. Хорвати помилилися в центрі оборони, Альварес вийшов віч-на-віч з Ліваковичем. Воротар врятував Хорватію від гола, але виставив перед суперником ногу. Даніеле Орсато призначив пенальті. Мессі з точки пробив у праву від себе "дев'ятку", у Ліваковича не було шансів, 1:0. Це 11 м'яч Лео на чемпіонатах світу — він перевершив досягнення Габріеля Батістути й став найкращим бомбардиром Аргентини на Мундіалях.

Незабаром команда Скалоні подвоїла перевагу. Аргентинці провели зразкову контратаку від своїх воріт. Альварес увірвався в чужий штрафний, захисники припустилися двох помилок поспіль, і Хуліан з близької дистанції переграв Ліваковича, 2:0. Результативна передача на рахунку Мессі.

На 41 хвилині аргентинці ледь не забили третій м'яч. Після розіграшу кутового Макаллістер пробив із забійної позиції, але Лівакович у неймовірному стрибку зреагував на удар.

За п'ять хвилин другого тайму Златко Даліч провів три заміни, намагаючись "освіжити" гру своєї команди. Аргентинці віддали супернику м'яч, хорвати володіли ініціативою, але не могли добитися якихось дивідендів. Підопічні Скалоні грали на контратаках, і на 57-й хвилині Мессі не зумів забити зблизька — завадив Лівакович.

Хорвати почали поспішати та частіше помилятися. На 69-й хвилині Мессі отримав м'яч на правому фланзі, зробив із Гвардіола статиста і від лінії воротарського майданчика відпасував у центр. Альварес ударом у дотик оформив дубль, 3:0.

Аргентина провела один із найкращих матчів на турнірі й заслужено пробилася у фінал. Хорватія вичерпала запас сил та везіння, але у неї попереду поєдинок за третє місце.

Нагадаємо, відразу три футболісти претендують на звання найрезультативнішого бомбардира чемпіонату світу в Катарі. Лео Мессі є одним із них. Голкіпер збірної Аргентини Еміліано Мартінес може здобути нагороду найкращому воротареві Кубка Світу в Катарі.