Аргентина обіграла Францію у фіналі Кубка Світу-2022

Збірна Аргентини обіграла Францію у фіналі ЧС-2022

Збірні Аргентини та Франції зустрілися у фіналі чемпіонату світу-2022 з футболу. Це була кульмінація Мундіалю в Катарі, весь світ чекав на першокласне видовище.

Вже в першому таймі вболівальники зазнали неймовірних емоцій, повідомляє портал Новини.LIVE.

Голи: Мессі, 23 (з пенальті); Ді Марія, 36; Мессі, 109 — Мбаппе, 80 (з пенальті); Мбаппе, 82; Мбаппе, 117 (з пенальті)

Аргентина: Еміліано Мартінес — Моліна (Монтьєль, 91), Ромеро, Отаменді, Тальяфіко (Дібала, 120) — Де Пауль (Паредес, 101), Енцо Фернандес, Макаллістер (Пеццелья, 115) — Мессі, Альварес (Лаутаро Мартінес, 115), Ді Марія (Акунья, 64).

Тренер: Ліонель Скалоні.

Франція: Льоріс — Тео Ернандес (Камавінга, 71), Упамекано, Варан (Конате, 113), Кунде (Дісасі, 120) — Рабйо (Фофана, 95), Тчуамені - Мбаппе, Грізманн (Коман, 71), Дембеле (Коло Муані, 40) — Жиру (Тюрам, 40).

Тренер: Дідьє Дешам.

Обидві команди розпочали поєдинок у незвичних складах. Акунья мав повернутися в основу збірної Аргентини, але травмувався і поступився місцем Тальяфіко. У збірної Франції вийшов на поле Варан, повернулися Тчуамені та Рабйо.

Аргентина - Франція

Обидва суперники розпочали поєдинок на високих швидкостях. Аргентинці швидко заволоділи ігровою та територіальною перевагою. Було помітно, що для них це матч усього життя. Пасивність французів не дивувала, оскільки на тижні одразу кілька футболістів команди перенесли застуду.

В одному з перших небезпечних моментів цієї зустрічі Ромеро перевірив на міцність партнера з "Тоттенхема" Льоріса. Уго не одразу зумів повернутися на поле. А на 22-й хвилині Ді Марія на позиції лівого інсайда красиво обіграв Дембеле, після чого Усман сфолив на Анхелі вже у своєму штрафному майданчику. Спірний пенальті, але Шимон Марциняк навіть дивився повтор епізоду. Мессі нервував, але зрештою розвів Льоріса і м'яч по різних кутах воріт, 1:0.

Французи майже нічого не зробили для того, щоб відігратися, і незабаром пропустили гол у контратаці. Мессі зробив передачу в дотик на Маккалістера, який вийшов майже на рандеву з воротарем. Замість удару був пас ліворуч, і Ді Марія технічно відправив м'яч у ціль, 2:0.

Аргентинці спокійно довели перший тайм до перемоги. Відчай Дідьє Дешама продемонструвала подвійну заміну вже на 40-й хвилині матчу. Жиру та Дембеле достроково вирушили на лаву запасних. Французи не завдали жодного удару по воротах суперника.

Другий тайм розпочався з великої кількості жорстких стиків та відвертих порушень правил з боку обох команд. На 59-й хвилині Мессі не використав гарного моменту, щоб довести справу до розгрому. На 71-й хвилині Мессі асистував Фернандесу, але Льоріс опинився на місці. На той момент Дешам зробив ще дві заміни.

Події у матчі змінилися на 78-й хвилині поєдинку, коли Коло Муані у боротьбі з Отаменді заробив пенальті. Мбаппе впевнено реалізував пенальті, 2:1. Минуло лише дві хвилини, і Кіліан завершив контратаку збірної Франції потужним ударом у падінні, 2:2. Між двома голами "триколірних" пройшло лише 94 секунди. У грі з'явився такий нерв, який відчувався з іншого боку екрана.

Наприкінці основного часу команди обмінялися моментами. Мартінес насилу впорався з ударом Рабйо з меж штрафного майданчика. Біля протилежних воріт Мессі зважився на гарматні "постріл" із середньої дистанції, і Льоріс зробив сейв матчу.

На 104-й хвилині аргентинці мали забивати, але під удари Лаутаро та Монтьєля кинулися Упамекано та Варан. За хвилину Лаутаро втратив ще один вірний момент. А на початку другого екстратайму Фернандес зробив передачу до штрафного майданчика збірній Франції. Лаутаро з гострого кута потужно пробив під ближню штангу, Льоріс відбив м'яч перед собою, а Мессі, що набіг, не промахнувся, 3:2.

За кілька хвилин Мбаппе пробив з-за меж штрафного майданчика по воротах Мартінеса і влучив у лікоть Монтьєля. Кіліан "з крапки" оформив хет-три, 3:3! На останніх секундах поєдинку Коло Муані міг принести своїй команді перемогу, але не дістав м'яча.

Настав час серії пенальті. Французи били першими. Мбаппе забив, хоча Мартінес майже дістався м'яча, 1:0. Мессі вдарив несильно, але точно 1:1. З ударом Комана впорався Емі Мартінес, 1:1. Дібала пробив точно центром, 1:2. Тчуамені пробив повз 1:2. А ось Паредес ударив точно під штангу, 1:3! Коло Муані пробив сильно центром, 2:3. Гонсало Монтьєль розвів м'яч і воротаря з різних кутів, 2:4! Аргентина виграла чемпіонат світу у Катарі!

Нагадаємо, перед матчем у збірній Франції вибухнув скандал, пов'язаний із Карімом Бензема. Замість підтримати свою команду, форвард посварився з тренерським штабом "триколірних".