Юна спортсменка принесла Україні медаль на ЧС-2022 з дзюдо

Єлизавета Литвиненко стала бронзовою призеркою ЧС-2022 з дзюдо

Українська спортсменка Єлизавета Литвиненко здобула бронзову нагороду на чемпіонаті світу-2022 з дзюдо. Ця медаль стала першою на турнірі для нашої країни.

У вирішальній сутичці українка перемогла олімпійську чемпіонку, повідомляє портал "Суспільне".

Завдяки Єлизаветі Литвиненко Україна здобула першу медаль на чемпіонаті світу-2022, що проходить у Ташкенті (Узбекистан) з 6 по 13 жовтня. Вісімнадцятирічна спортсменка, яка виступає у ваговій категорії до 78 кг, усі свої поєдинки завершила достроково прийомом іппон. Ще в одному випадку Литвиненко перемогла завдяки вилученню суперниці.

Єлизавета Литвиненко

Єлизавета не була сіяною на чемпіонаті світу. У другому раунді вона взяла гору над Мігле Дуденайте. Потім під час сітки українка перемогла колишню бронзову призерку світової першості Лоріану Кука. У чвертьфіналі Єлизавета Лінвіненко здолала Джорджіо Стангерлін. Єдина поразка українка зазнала у півфіналі, де поступилася представниці Китаю Ма Чженьчжао, пропустивши прийом на останніх секундах. Натомість у протистоянні за бронзову нагороду Литвиненко перемогла олімпійську чемпіонку з Японії Шорі Ямаду.

Чим ще відома Єлизавета Литвиненко

Спортсменка почала займатися дзюдо у дванадцять років, до цього ходила на стрибки у воду. За кілька місяців вона вже зайняла призове місце на одному з турнірів. Литвиненко двічі була призеркою турніру у Франції, 2019-го стала бронзовою призеркою кадетського Чемпіонату України. Єлизавета виборювала золоту медаль на українській першості у віці до 16 років.

Українка зізнавалася, що мріє перемогти на Олімпійських іграх. У дзюдо намагається дорівнювати землячки Дар'ї Білодід.

Нагадаємо, збірну росії з дзюдо усунули від виступу на чемпіонаті світу-2022 з дзюдо в Узбекистані. Спортсмени з росії залишаються персонами нон грата на міжнародних змаганнях через позицію щодо російської агресії в Україні.