Лівакович відправив додому збірну Бразилії: Хорватія у півфіналі ЧС-2022

Лівакович вивів збірну Хорватії до 1/2 Кубка Світу

У третьому чвертьфіналі чемпіонату світу-2022 зустрілися збірні Хорватії та Бразилії. Підопічні Тіті були беззастережними лідерами цього протистояння.

Команда Златка Даліча дійшла до фіналу Кубка Світу чотири роки тому і мріяла повторити досягнення, повідомляє портал Новини.LIVE.

Голи: Петкович, 116 — Неймар, 105.

Хорватія: Лівакович — Юранович, Ловрен, Гвардіол, Соса (Будимир, 110) — Модріч, Брозович (Оршич, 113), Ковачич (Маєр, 106) — Пашаліч (Влашич, 72), Крамарич (Петкович, 72).

Тренер: Златко Даліч.

Бразилія: Алісон — Данило, Тьяго Сілва, Маркіньос, Мілітао (Сандро, 106) — Каземіро, Пакета (Фред, 106) — Вінісіус (Родріго, 64), Неймар, Рафінья (Антоні, 55) — Рішарлісон (Педро, 84).

Тренер: Тіте.

Хорвати ніколи не вигравали у "селесао" в офіційних матчах на чемпіонатах світу. Але команда Златка Даліча дійшла до фіналу Кубка Світу-2018, тож вона зовсім не побоювалася грізного суперника. З перших хвилин поєдинку "шашкові" заграли дуже активно, вони не відсиджувалися в обороні, але після кожного випаду відразу ж поверталися на свою половину поля.

Бразильці протиставили активності суперника контрпресингу, зустрічаючи хорватів ще на чужій половині поля. Гра виходила цікавою, швидкою, але небезпечних моментів довго не було. Перший акцентований удар у площину воріт збірної Хорватії футболісти "селесао" завдали на 20-й хвилині, однак Лівакович опинився на місці.

Хорватія - Бразилія.

Перший тайм запам'ятався наполегливою боротьбою суперників, у якій ніхто не збирався поступатися. Хорвати не здавалися слабшою командою, ніж бразильці. Вони спокійно витримали тиск "селесао", не дозволивши підопічним Тіте створити небезпечні моменти біля своїх воріт.

Але вже на старті другого тайму бразильці могли повести у рахунку. Підопічні Тіте закинули м'яч у хорватський карний майданчик, де він влучив у руку Юрановичу. При цьому Лівакович ще й урятував свою команду, догравши епізод до кінця. Хорватам пощастило, Тейлор не став призначати у ворота пенальті. Трохи пізніше Лівакович не дозволив відзначитись Неймару, який рідко хибить з таких позицій.

На 65-й хвилині голкіпер збірної Хорватії не дозволив відзначитись Лукасу Пакета. Бразильці поступово притискали суперника до воріт. До середини тайму хорвати вже почали зволікати з серією пенальті. Основний час зустрічі завершився без голів. Останній наразі випадок, коли матч збірної Хорватії у плей-офф великого турніру закінчився за 90 хвилин, відбувся ще 1998-го року.

На 105-й хвилині Неймар почав атаку своєї команди по центру, на вході до карного майданчика відігрався з Пакета, обійшов воротаря і пробив під поперечину, 0:1! Але на 116-й хвилині Бруно Петкович отримав м'яч у чужому карному майданчику після прострілу від Оршича і рикошетом від коліна Маркіньоса змусив Алісона капітулювати, 1:1!

У серії пенальті знову чудово виявив себе хорватський голкіпер Лівакович, який відбив удар Родріго. Маркіньос пробив у штангу, і команда Даліча виграла серію з рахунком 3:2. Хорватія продемонструвала характер та пройшла до півфіналу.

Нагадаємо, цього ж вечора відбудеться другий чвертьфінал Кубка Світу, в якому зустрінуться збірні Нідерландів та Аргентини. Ліонель Мессі спробує зробити ще один крок на шляху своєї мрії.