Мбаппе та Жиру відправили Левандовського додому: Франція обіграла Польщу на ЧС-2022

Мбаппе та Жиру відправили Левандовського додому — Франція обіграла Польщу на ЧС-2022

У третьому матчі 1/8 плей-офф Кубка Світу у Катарі збірна Франції зіграла з Польщею. Підопічним Чеслава Міхневича експерти відвели роль аутсайдера у цьому протистоянні.

Чинні чемпіони світу з перших хвилин поєдинку обвалили шквал атак на ворота Войцеха Щенсного, повідомляє портал Новини.LIVE.

Франція — Польща — 3:1 (1:0)

Голи: Жиру, 44; Мбаппе, 74; Мбаппе, 90+1 — Левандовськи, 90+7.

Франція: Льоріс — Кунде (Дісасі, 90+3), Варан, Упамекано, Тео Ернандес — Тчуаменді (Фофана, 65), Рабйо — Дембеле (Коман, 76), Грізманн, Мбаппе — Жиру (Тюрам, 76).

Тренер: Дідьє Дешам.

Польща: Щенсни — Берешинськи, Ківер (Бендарек, 87), Глік, Кеш — Крихов'як (Залевські, 70) — Франковськи (Гросіцьки, 87), Шиманьськи (Мілік, 64), Зеліньські, Камінскі (Бєлік, 70) — Левандовськи.

Тренер: Чеслав Міхневич.

"Кадра" була настільки очевидним аутсайдером цього матчу, що Федерація футболу Польщі за даними місцевої преси вже на понеділок замовила чартер для гравців та тренерського штабу з Катару додому. Очікувалося, що після пасивного поєдинку з Аргентиною поляки щось подібне продемонструють і у грі з Францією.

Навіть самі футболісти збірної Польщі жартували щодо тактики національної команди на матчі із фаворитами на кшталт Франції. "Мопед, щоб зупинити Мбаппе", "припаркуємо автобус" — таким простим гумором поляки намагалися зняти напругу перед матчем із суперником, в атаці якого на поле одночасно вийшли Дембеле, Грізман, Мбаппе та Жиру.

Франція - Польща

Але вже на перших хвилинах зустрічі стало зрозуміло, що підопічні Міхневича не збираються відсиджуватися в обороні. Безумовно, французи справді обрушили шквал атак на ворота Щенсного, але поляки намагалися відповідати на це своїми атаками. На 21-й хвилині м'яч після гарного удару від Левандовського із середньої дистанції пролетів за сантиметри від штанги воріт Льоріса.

Французи відповіли на це швидкою атакою, наприкінці якої Дембеле прострілив уздовж воріт суперника, але Жиру не зумів замкнути передачу з кількох метрів. Незабаром Меттью Кеш потужним ударом з правого флангу "прошив" усю штрафну Франції, але м'яча так ніхто і не торкнувся. За хвилину Мбаппе сильно пробив з лівого краю польського штрафного майданчика, потрапивши в сітку із зовнішнього боку.

На 38-й хвилині поляки мали реальний шанс відкрити рахунок у матчі. Берешинськи прорвався лівим флангом і прострілив у центр штрафного майданчика, Зеліньскі пробив впритул — Льоріс врятував, а захисники не дозволили полякам зіграти на добиванні.

І все ж таки команда Міхневича отримала "гол у роздягальню". На 44-й хвилині Мбаппе відпасував на Жиру в чужий штрафний майданчик. Олів'є уникнув офсайду і з забійної позиції переграв Щенсного, 1:0. Рекорд Тьєррі Анрі по голах за збірну Франції впав.

Після перерви французи заробили право на небезпечний штрафний майданчик, але Щенсни відбив прямий удар у виконанні Грізманна. Незабаром Жиру забив у падінні через себе, але після свистка арбітра про офсайд. Питання про переможця матчу символічно зняло Мбаппе. На 76-й хвилині французи швидко перейшли з оборони в атаку. Дембеле зробив пас до штрафного майданчика, де Кіліан гарматним ударом забив у верхній кут воріт, 2:0. Четвертий гол Мбаппе у Катарі, восьмий — на чемпіонатах світу. Перед фінальним свистком Кіліан оформив дубль, 3:0.

Поляков можна лише подякувати за гру на цьому Кубку Світу, не рахуючи матчу з Аргентиною. Проти Франції вони билися як могли. Але далі пройшла сильніша команда. "Триколірні" зіграють у чвертьфіналі з переможцем пари Англія — Сенегал.

Нагадуємо, цього вечора відбудеться ще один поєдинок 1/8 плей-офф чемпіонату світу в Катарі. Збірна Англії спробує подолати опір Сенегалу та порадувати вболівальників черговим результативним матчем.