Неймар зрівнявся з Пеле: ТОП-5 кращих голів легенди за збірну Бразилії

Неймар зрівнявся з Пеле — ТОП-5 кращих голів Пеле за збірну Бразилії

У чвертьфінальному матчі ЧС-2022 проти Хорватії Неймар вивів збірну Бразилії вперед в овертаймі й за кількістю голів наздогнав легендарного Пеле. Це не допомогло Бразилії вийти у півфінал, але тепер у Неймара та Пеле рівна кількість м'ячів за збірну – по 77.

Згадаємо найкращі голи одного з кращих бомбардирів 20-го сторіччя в матеріалі Новини.LIVE.

Головним бомбардиром чемпіонату світу-1970 Пеле, який забив чотири голи, не став: бразильця випередили Кубільяс, Жаірзіньо та Мюллер. Зате форварда цілком заслужено визнали найкращим гравцем турніру. Пеле так грав у Мексиці, що через кілька років дозволив собі гучну заяву: "Вибачте за нескромність, але я ще ніколи не бачив гравця, який був би кращим, ніж я на Кубку світу 1970 року". Шикарний гол Румунії зі штрафного — чудове підтвердження його слів.

Це був останній матч групового турніру й в складі Румунії грав головний тренер київського “Динамо” Мірчу Луческу. Перед зустріччю Бразилія ще не забезпечила собі право на продовження боротьби – були розклади, за яких її могли випередити Англія та Румунія. Хоча й досить фантастичні – потрібно було програти східноєвропейцям із різницею у 3 м'яч.

Четверте місце: ЧС-1958. Бразилія — Франція — 5:2

Пеле став наймолодшим автором хет-трику на Мундіалі у Швеції. В півфіналі він забив 3 м’ячі команді Франції. Найкрасивішим став гол, коли бразилець прийняв м’яч в дотик коліном на лінії карного майданчика, підкинув собі під удар й влучив під дальню стійку.

пеле

Третя місце: ЧС-1970. Бразилія — Чехословакія — 4:1

У 1970-му свій шлях до золота збірна Бразилія розпочала із зустрічі із Чехословаччиною та взяли гору з великим рахунком 4:1. Двічі відзначився Жаірзіньо, по голу забили Рівеліно та Пеле. На 59-й хвилині легенда прийняв м’яч груддю після пасу з глибини поля й зовнішньою частиноб ноги пробив у дальній кут. Після цього матчу бразильці переграли англійців – 1:0 Жаїрзіньо та румун – 3:2. Про цей матч ми вже писали вище.

Друге місце: ЧС-1970. Бразилія — Італія — 4:1

Пеле став кращим гравцем Мундіалю в Мексиці. Це була третя перемога на ЧС для нього. Він став головним героєм й фінального поєдинку проти Італії. Відкрив рахунок, а потім віддав дві гольові передачі. Перший гол легендарний гравець забив на 18-й хвилині — замкнув навіс з лівого флангу від Рівеліно. У повітрі Пеле завис майже, як гравець НБА та відправив м’яч головою повз воротаря.

Бразильська команда, яку згодом багаторазово визнавали найкращою за всю історію чемпіонатів світу згодом пропустила, а в другому таймі відзначилася ще трьома голами. На 66-й хвилині гри перевагу бразильців відновив дальнім ударом Жерсон, а вже за п'ять хвилин свій сьомий гол на турнірі забив Жаїрзіньо, скориставшись точним скиданням від Пеле у воротарський майданчик італійців.

пеле

Остаточний же рахунок гри, 4:1 на користь бразильців, на 86-й хвилині встанови Карлос Альберто. Цей гол вважається одним з найкращих голів в історії чемпіонатів світу. Гольову комбінацію розпочав нападник збірної Бразилії Тостао, який опинився на лівому фланзі свого захисту, а участь у ній взяли всі польові гравці команди за виключенням Евералдо і Піацци. Клодоалдо обіграв відразу чотирьох суперників на власній половині поля перед тим як віддати пас на Рівеліно. А в завершальній фазі атаки черговою результативною передачею відзначився Пеле, який, отримав м'яч біля карного майданчика суперників, витримав паузу, після чого викотив у вільну зону праворуч під удар Карлосу Альберто — 4:1.

Перше місце: ЧС-1958. Бразилія — Швеція — 5:2

Фінальний матч ЧС-1958 проходив наприкінці червня на стадіоні "Росунда" у Стокгольмі. На початку другої половини гри Бразилія володіла хиткою перевагою в один м’яч, але незабаром Пеле його зміцнив. На 55-й хвилині Нілтон Сантос зробив навіс на Пеле в чужий штрафний майданчик. Юний гравець примудрився прийняти м'яч на груди з суперником, що “висів на плечах”, потім перекинув м'яч через захисника і з льоту пробив точно в кут — голкіпер Швеції Калле Свенссон був безсилий. Так 17-річний Пеле у три дотики розібрався з потужною обороною шведів, яка у попередніх матчах турніру пропустила лише 4 м'ячі.

"Перед отриманням м'яча я вдав, що збираюся бігти вперед, а потім різко відскочив назад. Цей рух збентежив захисника, тому він не зміг перешкодити мені обробити м'яч. Коли я прийняв м'яч на груди, суперники думали, що я одразу проб'ю. Захисники завжди намагалися заблокувати футболістів у штрафному майданчику, бо гравці намагалися одразу ж пробити. Однак я перекинув м'яч через голову супернику — до таких трюків європейці тоді ще не звикли, вдарив по м'ячу до того, як він торкнувся землі, і забив. Це був один із найкрасивіших голів у моїй кар'єрі", — згадував Пеле.

Легендарний бразилець Пеле прокоментував чутки про те, що його стан здоров'я різко погіршився. Колишній футболіст запевнив, що досі сповнений сил.