Олегу Блохіну 70 років: Топ-5 кращих голів легенди українського футболу

Блохіну 70 років — кращі голи легенди українського футболу

Легендарний український футболіст Олег Блохін 5 листопада святкує день народження. Колишньому нападнику "Динамо" та екстренеру національної збірної України виповнилося 70 років.

Згадуємо найкращі голи іменинника у матеріалі порталу Новини.LIVE.

Володар "Золотого м'яча" (1975). Заслужений тренер України (2005), Національна легенда України (2021). Вигравав Суперкубок УЄФА та двічі Кубок Кубків УЄФА.

Став найкращим футболістом України за період 1954—2003 років (ювілейний приз до 50-річчя UEFA).

Входить до списку найкращих футболістів усіх часів за версіями Planète Foot, Voetbal International та FourFourTwo. Рекордсмен збірної СРСР з футболу за кількістю ігор і забитих голів.

Блохин

На концерті у Палаці спорту, що відбувся напередодні прощального матчу Олега Блохіна у 1989 році, Тамарою Гвердцителі було виконано пісню "Віват, король!", спеціально написану Юрієм Рибчинським та Геннадієм Татарченком для Блохіна.

У 2003—2007 роках та з весни 2011 року до осені 2012 року — тренував збірну України. З ним команда здобула свого найвищого досягнення — стала чвертьфіналістом чемпіонату світу 2006 року, тобто за результатами чемпіонату увійшла до вісімки найкращих команд світу.

Найкращі голи Блохіна

У мережі чимало добірок голів у виконанні Олега Блохіна на будь-який смак. Свої рейтинги складають уболівальники київського "Динамо". А ми зосередимося на виборі п'яти найкращих голів.

"Баварія" — "Динамо" — 0:1

Розв'язка фіналу Суперкубка Європи настала на 67-й хвилині. Цобель невдало пішов в обведення — Зуєв відібрав м'яч і відправив у прорив лівим флангом Блохіна. Форвард "Динамо" рвонув зі своєї половини поля та розвів руками біля кута штрафного майданчика — ніхто з партнерів цю контратаку не підтримав, а перед Блохіним опинилися чотири захисники "Баварії". Залишалося вирішувати епізод самому. Блохін хитнув Шварценбека, проскочив між двома суперниками та пробив у дальній нижній кут.

"Динамо" — "Ференцварош" — 3:0

Це був фінал за Кубок Кубків у 1975 році у Берні на стадіоні "Сент-Якуб". За рахунку 1:0 на користь киян Олег Блохін отримав пас з глибини поля від партнера, набрав швидкість, прокинув одного суперника, потім технічно обіграв голкіпера та поцілив у ворота з гострого кута.

ПАОК — "Динамо" — 0:2

Ліги Чемпіонів УЄФА сезон 1975/1976. Друге коло, матч відповіді. "Динамо" завітало до Греції, але забити свої два м’ячі українці зуміли лише наприкінці зустрічі. Спочатку відзначився Колотов, аж потім після кутового з льоту красиво Блохін ставить крапку у матчі.

"Динамо" — "Сент-Етьєн" — 2:0

Чвертьфіналі Ліги Чемпіонів УЄФА сезон 1975/1976. Перша гра у Києві. На 54-й хвилині кияни вже вели в рахунку в один м’яч. Штрафний удар з лінії карного майданчика летить прямо у стінку, на добиванні Олег Блохін. Б’є в дотик і робить рахунок 2:0.

"Динамо" — "Утрехт" — 4:1

Кубок володарів Кубків. Сезон 1985/1986. Стадія 1/16 фіналу. Другий матч. Принциповість цього м’яча, втому, що з нього почалась красива розгромна перемога. Кияни поступались 0:1 після голу Крюйка на 8-й хвилині. Але проходить лише хвилина, і Блохін забиває потужним ударом на добиванні після спроби Заварова.

На цьому і поставимо крапку у спогадах, побажавши Олегу Володимировичу довгих років та чемпіонського здоров'я.

Колишній головний тренер збірної України Андрій Шевченко отримав пропозицію щодо роботи з Італії. Наставник, який має досвід роботи в Серії А, вирішив не повертатися на Апеннінський півострів.