Пенальті на ЧС-2022 могло не бути: як арбітр помилився на користь французів

Пенальті на ЧС-2022 могло не бути — арбітр помилився на користь французів

У фіналі чемпіонату світу-2022 збірна Аргентини обіграла по пенальті Францію. Представники обох команд були поглинені емоціями від протистояння, і ніхто не висловив претензій щодо суддівства у цьому поєдинку.

Однак польський арбітр Шимон Марциняк припустився як мінімум однієї серйозної помилки у цій зустрічі, повідомляє L'Equipe.

41-річний Шимон Марциняк провів найважливіший матч у своїй кар'єрі. З самого початку фіналу Кубка Світу-2022 він продемонстрував намір припиняти найменшу грубу гру з боку футболістів обох команд, не терпів суперечок, але загалом намагався не зіпсувати свято футболу.

Поєдинок справді вдався. Напевно, матч увійде до анналів історії як один з найкращих фіналів чемпіонатів світу. Однак в одному з епізодів Шимон Марциняк припустився серйозної помилки, яка могла вплинути на результат матчу.

Помилка арбітра

У другому овертаймі при рахунку 3:2 на користь збірної Аргентини рефері призначив пенальті у ворота Еміліано Мартінеса, успішно реалізований Кіліаном Мбаппе. Рахунок став рівним (3:3), команди визначили переможця у серії пенальті.

Шимон Марціняк

Одинадцятиметровий був призначений за гру рукою Гонсало Монтьєля, який ліктем відбив удар Кіліана Мбаппе. Це безапеляційний привід для пенальті. Проблема полягає в тому, що за кілька хвилин до цього захисник збірної Франції Дайо Упамекано також зіграв рукою.

Арбітр мав помітити цей епізод і призначити не пенальті у ворота збірної Аргентини, а штрафний на користь команди Ліонеля Скалоні. У такому разі "альбіселесте" могли здобути перемогу без серії пенальті.

Нагадаємо, Ліонель Мессі та Кіліан Мбаппе під час фіналу ЧС-2022 обмінялися образливими жестами. Напруження емоцій було настільки високим, що навіть лідери обох збірних не змогли утриматися від негарних вчинків.

Після офіційної церемонії нагородження футболісти збірної Аргентини влаштували багатогодинне свято у роздягальні просто на стадіоні, на якому стали чемпіонами світу. Навіть Ліонель Мессі розкріпачився та танцював на столі з партнерами по команді.