Збірна Німеччини пропустила два голи від Коста-Ріки та вибула з ЧС-2022: як це було

Збірна Німеччини вибула з ЧС-2022

У групі "Є" на чемпіонаті світу в Катарі відбувся поєдинок збірні Коста-Ріки та Німеччини. Підопічним Ханса-Дітера Фліка в цьому матчі була потрібна лише перемога.

Перед стартовим свистком Стефані Фраппар костариканці розташовувалися вище за німців у турнірній таблиці, повідомляє портал Новини.LIVE.

Коста-Рика — Німеччина — 2:4 (0:1)

Голи: Техеда, 58; Варгас, 70 — Гнабрі, 10; Хаверц, 73; Хаверц, 85; Фюлькруг, 90+1.

Коста-Рика: Навас — Фуллер, Дуарте, Вастон, Варгас (Матарріта, 74), Ов'єдо — Кемпбелл, Борхес, Техеда, Агілера (Агілера, 46) — Венегас.

Тренер: Луїс Суарес.

Німеччина: Ноєр — Раум (Хаверц, 67), Рюдігер, Зюле, Кімміх — Горецька (Клостерманн, 46), Гюндоган (Фюлкруг, 55) — Гнабрі, Мусіала, Сане — Мюллер (Гетце, 67).

Тренер: Ханс-Дітер Флік.

Німці ризикували провалити другий чемпіонат світу поспіль і знову не вийти із групи, як було чотири роки тому. Це стало б абсолютним антирекордом Бундестім — ніколи раніше з ними подібного не відбувалося. Підопічні Фліка перед третім матчем групового туру замикали турнірну таблицю квартету з одним очком в активі. Їм треба було не лише обігравати костариканців, а й сподіватися на перемогу Іспанії над Японією в паралельній зустрічі.

Коста-Рика досягла максимального для себе результату, враховуючи, що це дуже скромна команда з гравцями з внутрішньої першості та кількома старіючими зірками в основі. Підопічні Луїса Суареса несподівано обіграли Японію (1:0) та набрали три очки. Звісно, вони налаштовувалися на подвиг у поєдинку проти німців, але сили спочатку були рівними.

Збірна Німеччини заграла на високій швидкості одразу після стартового свистка Стефані Фраппар — першої жінки, яка відпрацювала матч Кубка Світу. На дев'ятій хвилині гри Мюллер промахнувся, завдавши удару головою з вигідної позиції. Проте хвилину через помилку Томаса виправив Гнабрі, який отримав передачу від Раума, 0:1.

Коста-Ріка — Німеччина

Німці не зменшили темп, і Навасу довелося рятувати свою команду після спроб забити у виконанні Мусіали, Горецки та Кімміха. На 41-й хвилині Гнабрі міг оформити дубль. Навіть шкода, що не забив — його удар, що обводить, вийшов дуже красивим, але трохи не точним.

Після перерви на полі нічого не змінилося, а потім обидві команди немов заціпеніли — дізналися рахунок паралельного матчу, в якому Японія несподівано відігралася і навіть вийшла вперед. Це означало, що самураї очолюють групу, червона фурія опускається на друге місце, а Німеччина — на третє. Німцям треба було терміново забивати, причому не один і навіть не два голи. Але натомість вони несподівано перестали чинити тиск на суперника.

Костариканці скористалися пасивністю Німеччини. На 58-й хвилині підопічних Суареса вдався швидкий контрудар. Ноєр відбив м'яч прямо на Техеду, який зрівняв рахунок, 1:1. Це змусило Бундестім прокинутися. На 60-й хвилині Мусіала взяв ініціативу на себе, вийшов на ударну позицію, але влучив у штангу воріт Наваса. Незабаром стійка врятувала костариканців після удару у виконанні Рюдігера. Минуло ще кілька хвилин, і Мусіала знову влучив у штангу воріт збірної Коста-Рики. Це був дуже дивний вечір із неймовірними матчами.

Флик кинув у бій навіть Гетце, героя переможного для німців ЧС-2014. Але магія не спрацювала. Ба більше, німці пропустили. Після подачі до штрафного майданчика пройшла знижка у воротарську, де в плутанні Варгас у падінні проштовхнув м'яч у сітку, 2:1. Враховуючи аналогічний рахунок у матчі японців з іспанцями, в ту хвилину в плей-офф проходили "самураї" та костариканці, а "червона фурія" з німцями мали їхати додому.

Але на 72-й хвилині Фюлкруг асистував Хаверцу, який знову зробив рахунок рівним. Через кілька хвилин Навас уже врятував Коста-Рику після удару від Фюлькруга. І все ж таки Кай Хаверц на 85-й хвилині забив у дотик після передачі від Гнабрі, 2:3. Збірна Німеччини виграла та зрівнялася за очками з Іспанією, але за додатковими показниками – різницею м'ячів — вибула з Кубка Світу.

Нагадаємо, раніше цього вечора збірна Хорватії вибила з Кубка Світу Бельгію. Ромелу Лукаку міг оформити хет-трик, але не влучав у ворота "шашкових" навіть із метра.