"Шахтар" вилетів із Ліги чемпіонів: як це було

Шахтар програв Лейпцигу та вибув із Ліги чемпіонів

У матчі шостого туру групового етапу Ліги чемпіонів донецький "Шахтар" прийняв у Польщі німецький "Лейпциг". "Гірників" влаштовувала лише перемога у цій зустрічі.

Українській команді довелося зіграти без Зубкова та Шведа, нагадує портал Новини.LIVE.

"Шахтар" — "Лейпциг" 0:4 (0:1)

Гол: Нкунку, 10; Андре Сілва, 50; Собослаї, 63; Бондар, 68 (автогол)

"Шахтар": Трубін — Конопля (Лукас Тейлор, 59), Бондар, Матвієнко, Михайличенко — Судаков (Джурасек, 59), Степаненко (капітан) — Петряк, Бондаренко (Криськів, 81), Мудрик (Тотовицький, 74) — Траоре Сікан, 59)

Запасні: Шевченко, П'ятов, Кривцов, Кулаков, Топалов, Очеретько, Козик

Тренер: Ігор Йовичевич

"Лейпциг": Бласвіх — Сімакан (Хендріхс, 67), Орбан (капітан), Гвардіол, Раум (Хальстенберг, 67) — К.Шлагер (Діалло, 74), Кампль — Собослаї (Дані Ольмо, 67), Вернер (Форсберг) 19) — Нкунку, Андре Сілва

Запасні: Нікіш, Шлік, Айдара, Новоа

Тренер: Марко Розе

У разі перемоги над "Лейпцигом" "Шахтар" наздогнав би німецький клуб за очками. Команда Йовичевича могла вирватися на друге місце у турнірній таблиці за рахунок найкращих показників у особистих зустрічах із суперником із Німеччини.

Однак саме футболісти "Лейпцига" домінували на полі з перших хвилин поєдинку. Вже на четвертій хвилині зустрічі молодому Трубіну довелося розпочинати гру, щоб врятувати "Шахтар" від неприємностей. Але вже через кілька хвилин голкіпер відбив м'яч перед собою після удару у виконанні Вернера, і ніхто із захисників не завадив Нкунку зіграти на добиванні, 0:1.

У найближчі 20 хвилин Трубін відбив ще кілька ударів по своїх воротах. Господарям поля стало трохи легше після того, як Тарас Степаненко вивів із ладу Тімо Вернера. У "гірників" довго не виходило доставити м'яч у штрафний "Лейпцига". Команда Йовичевича все ж таки створила кілька напівмоментів наприкінці тайму, але відігратися українцям так і не вдалося.

Другий тайм "гірники" почали із величезним бажанням відігратися, але швидко пропустили другий м'яч. Німці провели швидку атаку та скористалися помилками в обороні суперника. Андре Сілва забив головою зблизька, 0:2.

Шахтар - Лейпциг

"Гірники" могли претендувати на пенальті, коли Траоре збили в чужому штрафному майданчику, але рефері зафіксував у тому епізоді офсайд. А потім Собослаї отримав передачу на хід, обіграв Трубіна та забив у порожні ворота, 0:3. Через кілька хвилин "Лейпциг" розіграв штрафний, і Дані Ольмо, який з'явився на заміну, пробив з гострого кута, 0:4. "Шахтар" відповів на це небезпечним ударом Мудрика, який ледь не влучив у верхній кут воріт суперника.

"Лейпциг" помстився "гірникам" за поразку у попередньому матчі цих команд. Німці вийшли у плей-офф ЛЧ, "Шахтар" навесні 2023 року зіграє у Лізі Європи.

Нагадаємо, лідер "Шахтаря" Михайло Мудрик може стати футболістом французького "ПСЖ". Парижани готові заплатити за 21-річного футболіста стільки, як попросить український клуб. Йдеться про дуже велику суму.