Такого на ЧС-2022 ще не було: як Хорватія вибила Японію з турніру

Такого на ЧС-2022 ще не було — як Хорватія вибила Японію з турніру.

У матчі 1/8 плей-офф чемпіонату світу з футболу зустрілися збірні Японії та Хорватії. У цьому поєдинку був фаворита, думки експертів щодо можливого результату зустрічі розділилися.

На футбольному полі очікувалася важка, в'язка боротьба, повідомляє портал Новини.LIVE.

Японія: Гонда — Томіясу, Йосіда, Танігуті — Іто, Ендо, Моріта (Танака, 106), Нагатомо (Мітома, 64) — Доан (Мінаміно, 86), Маеда (Асано, 64), Камада (Сакаї, 74).

Тренер: Хадзіме Моріясу

Хорватія: Лівакович — Баришич, Гвардіол, Ловрен, Юранович — Ковачич (Влашич, 98), Брозович, Модріч (Маєр, 98) — Перишич (Оршич, 106), Петкович (Будимир, 61; Лівайя, 106) 67).

Тренер: Златко Даліч.

Фіналісти минулого чемпіонату світу провели лише один переконливий поєдинок на цьому Кубку Світу. Вони розгромили Канаду з рахунком 4:1, натомість зіграли внічию 0:0 з Марокко та Бельгією. У поєдинку з "червоними дияволами" "шашкові" взагалі могли пропустити, але вистояли. Водночас японці обіграли фаворитів Іспанію та Німеччину з однаковим рахунком 2:1, але зненацька поступилися Коста-Риці (0:1).

Підопічні Хадзіме Моріясу ґрунтовно підготувалися до поєдинку 1/8. На обличчях японських футболістів перед стартом матчу завмерла напруга, але відразу після стартового свистка арбітра зі США вони взяли під контроль і власні емоції, і гру.

Збірна Японії виглядала цікавіше за Хорватію, більше атакувала і вже в дебюті зустрічі могла відкрити рахунок. Танігуті посла м'яч поруч зі штангою воріт Ліваковича після розіграшу стандартного положення. Біля протилежної брами Гонда врятував збірну Японії після непоганого удару від Перишича.

Японія - Хорватія

Ближче до середини тайму "самураї" перехопили ініціативу та кожні кілька хвилин проводили небезпечні атаки. У результаті вони зуміли досягти мети. Спочатку Камада промахнувся з забійної позиції повз порожній кут хорватської брами. А за кілька хвилин японці подали два кутові поспіль. У підсумку Доан навісив у центр штрафного майданчика, де наполегливий Маеда завдав неперевершеного удару з лінії воротарського майданчика, 1:0. Команда Моріясу грала з такою самою натхненням, з якою її на трибунах підтримували японські вболівальники.

У другому таймі на полі нічого не змінилося. Японці намагалися забити другий гол, щоб зняти питання про переможця матчу. Але досить несподівано хорватам удалося відігратися. Ловрен зробив чудову підкручену передачу праворуч точно на голову Перишичу в чужому штрафному майданчику. Настав акцентований удар у кут воріт, 1:1. Буквально через хвилину Ендо трохи знову не вивів японців уперед, але Лівакович у кидку перевів м'яч через поперечину.

Хорватам вдалося відвести гру від своїх воріт, Модріч та Будимір могли вивести свою команду вперед, проте забити не вдавалося жодній із команд. Поєдинок плавно підійшов до двох додаткових таймів за 15 хвилин. Це перший випадок на чемпіонаті світу у Катарі.

На 105-й хвилині Мінаміно міг принести збірній Японії перемогу, але Лівакович урятував Хорватію від поразки. Команди довели поєдинок до серії пенальті. Лівакович взяв перший удар "з точки" у виконанні Мінаміно. Нікола Влашич вивів Хорватію вперед у серії. Голкіпер "шашкових" відбив удар і у виконанні Мітоми. Брозович ударом по центру збільшив перевагу своєї команди у рахунку. Асано забив перший пенальті Японії у цій серії. Услід бив Лівайя, але влучив у штангу воріт "самураїв". Але врятував Лівакович, який відбив удар Йосиди. Пашаліч забив вирішальний удар із пенальті.

Нагадаємо, цього ж вечора відбудеться ще один поєдинок 1/8 Кубка Світу, в якому зіграють збірні Бразилії та Південної Кореї. Переможець цієї пари зіграє у чвертьфіналі Мундіалю з Хорватією.