Україна здобула третю олімпійську ліцензію на Ігри-2024 в Парижі

Третя ліцензія на олімпійські ігри в Парижі-2024 для України знову у стрільбі. Якщо перша була для Ірини Маловічко у стендовій, друга для Павла Користильова з пневматичним пістолетом, то третя у стрільбі з гвинтівки з трьох положень з 50 метрів.

Подробиці в матеріалі кореспондента Новини.LIVE.

На чемпіонаті світу з кульової стрільби збірна України завоювала квоту у стрільбі з гвинтівки з трьох положень з 50 метрів серед чоловіків. У цій дисципліні Україну представляли Сергій Куліш та Олег Царьков. Куліш потрапив до фіналу найкращих за підсумками відбору з третім результатом, тобто українець отримав шанс ухопитися за путівку на Олімпіаду в Парижі.

Спочатку Куліш йшов четвертим, потім увійшов до трійки

У фінал пройшли два поляки, а також норвежець Йон-Германн Хег, який також раніше здобув ліцензію, це значило, що Кулішу потрібно було обходити щонайменше двох інших спортсменів, аби здобути ліцензію.

Спершу усі спортсмени виконали десять пострілів у положенні з коліна, потім десять у положенні лежачи та десять пострілів з положення стоячи. І уже після 30 пострілів вибували перші два стрільці з найгіршим показником.

Після перших 10 пострілів Куліш йшов четвертим, після 20 — піднявся на третє місце. А у положенні стоячи українець показав найкращу стрільбу і піднявся на перше місце з відривом у понад два бали над найближчим суперником.

У фіналі перестріляв поляка

Сергій зумів також вибити й інших суперників та вийшов на вирішальні постріли проти поляка Томаша Бартніка. Спочатку поляк вийшов вперед з рахунком 4:2, аж потім українець не залишив йому шансів та виграв сім з восьми пострілів — 16:6.

Нагадаємо, що до цього багаторазовий чемпіон України ставав срібним призером Олімпіади-2016 в Ріо-де-Жанейро й тепер має шанс знову поборотися за медалі у Парижі у 2024 році.

До Олімпіади в Парижі менш ніж два роки, але путівки на головні спортивні змагання вже розіграють. Першою представницею України, яка виборола можливість поїхати до Франції, стала одеситка Ірина Маловічко. Вона вийшла у фінал Чемпіонату світу зі стендової стрільби у Хорватії.