Український тренер Лобановський увійшов до списку найкращих тренерів в історії футболу

Валерія Лобановського поставили на 25 місце в рейтингу найкращих тренерів в історії

Валерія Лобановського включили до списку найкращих футбольних тренерів в історії, він зайняв 24-у позицію. Крім того, у списку є ще один представник футбольної України.

Про це йдеться у рейтингу, створеному порталом 90min.

До рейтингу 50 найкращих футбольних тренерів в історії цього виду спорту увійшло відразу два фахівці.

На 24-му місці — найуспішніший український тренер, двічі володар Кубку кубків УЄФА з київським "Динамо", віцечемпіон Європи зі збірною СРСР Валерій Лобановський.

На 36-й позиції - інший тренер "Динамо" (60-х років минулого століття) Віктор Маслов. Його динамівську команду назвали першою в світі, яка грала у тотальний футбол.

Найкращі з найкращих

Перші місця у рейтингу зайняли найуспішніші і найвідоміші тренери в історії футболу.

Це:

1. сер Алекс Фергюсон, який із "Манчестер Юнайтед" виграв 28 трофеїв за 27 років;
  2. Арріго Саккі, творець великого італійського "Мілану", який був найсильнішою командою Європи кінця 80-х років минулого століття;
  3. Рінус Міхелс, якого вважають творцем тотального футболу;
  4. Пеп Гвардіола, який створив зі своєю "Барселоною" стиль тікі-така і відкрив світу генія Ліонеля Мессі;
  5. Джованні Трапаттоні, єдиний тренер, який із однією командою ("Ювентус") виграв усі три клубні європейські кубки;
  6. Йохан Кройф, що створив "Команду мрії" в Барселоні;
  7. Ернст Гаппель, єдиний тренер, який привів до фіналу Кубку чемпіонів УЄФА три різні клуби і виграв турнір з двома із них;
  8. Елленіо Еррера, якого назвали майстром і родоначальником психологічної війни у футболі;
  9. Жозе Моуріньо, один із найуспішніших тренерів ХХІ століття;
  10. Боб Пейслі, який досяг усіх можливих вершин із англійським "Ліверпулем" у 70-80-х роках ХХ століття.

Тренер ексчемпіонів світу, збірної Франції, яка тиждень тому програла фінал ЧС-2002 аргентинцям, Дідьє Дешам займає 48-е місце.

Чинний переможець футбольної Ліги чемпіонів УЄФА з мадридським "Реалом" Карло Анчелотті — на 11-му місці у списку.

Нагадаємо, що на початку 2022-го найкращим тренером року став керманич англійського "Челсі" Томас Тухель, який привів лондонський клуб до перемоги в Лізі чемпіонів у 2021 році та Суперкубок УЄФА.