Аргентина обіграла Нідерланди на ЧС-2022: голкіпер став героєм матчу

Еміліано Мартінес допоміг Аргентині обіграти Нідерланди в 1/4 Кубка Світу

У другому чвертьфіналі на Кубку Світу в Катарі зустрілися збірні Нідерландів та Аргентини. Команду Ліонеля Мессі вважали фаворитом цього протистояння.

Наставник "помаранчевих" Луї Ван Галь виставив на матч максимально бойовий склад, повідомляє портал Новини.LIVE.

Голи: Вергхорст, 82; Вегхорст, 90+10 — Моліна, 35; Мессі, 72 (з пенальті)

Нідерланди: Нопперт — Тімбер, Ван Дейк, Аке — Думфріс, Де Рон (Бергейс, 46), Френкі Де Йонг, Блінд (Люк Де Йонг, 64) — Гакпо (Ланг, 114) — Депай (Вергхорст, 78), Бергвейн (Копмайнерс, 46).

Тренер: Луї Ван Галь.

Аргентина: Еміліано Мартінес — Акунья (Тальяфіко, 78), Мартінес (Ді Марія, 111), Отаменді, Ромеро (Песселя, 78), Моліна (Монтіель, 105) — Макаллістер, Енцо Фернандес, Де Пауль (Паредес, 66) , Альварес (Лаутаро, 82).

Тренер: Ліонель Скалоні.

Ці суперники неодноразово зустрічалися у рамках чемпіонатів світу, перевага при цьому на боці аргентинців. Найгучніша перемога "Альбіселесте" відбулася у фіналі Кубка Світу-1978, коли Аргентина обіграла суперника з рахунком 3:1.

Підопічні Ліонеля Скалоні цього вечора відчували себе як удома. Їх підтримувало близько 40 тис. уболівальників. Збірну Нідерландів прибули підтримати близько 1400 фанів.

Нідерланди - Аргентина

Команди розпочали поєдинок спокійно, розмірено. Усі розуміли, наскільки високою є ціна найменшої помилки. Підопічні Луї Ван Галя грали дуже раціонально, але аргентинці від початку матчу пішли в атаку великими силами, постійно закидаючи м'яч у чужий штрафний. На полі було багато боротьби без особливої гостроти біля воріт обох команд.

І все ж таки аргентинцям вдалося забити гол у першому таймі. На 35-й хвилині Мессі зробив шикарну передачу на Моліну в чужий штрафний, і номінальний захисник зумів несильно пробити повз голкіпера. Ван Дейк на секунду не встиг перешкодити відбутися удару, 0:1. Маркос Акунья отримав ще до перерви жовту картку. Це означає, що він пропустить наступний матч збірної Аргентини.

На другий тайм Луї ван Галь випустив двох свіжих футболістів, але на хід поєдинку цей хід не вплинув. На 51-й хвилині лише самовідданість Нопперта не дозволила Мессі збільшити перевагу своєї команди у рахунку. Поступово Нідерланди заграли активніше. Але на 64-й хвилині Аргентина мало не забила другий гол. Мессі впав неподалік чужого штрафного майданчика, однак пробив над поперечиною.

На 72-й хвилині аргентинці отримали право на пенальті. Акунья добре підставився в чужому штрафному майданчику, де отримав удар по коліну від Думфріса. Мессі забив одинадцятиметровий удар, довівши рахунок своїм голам на чемпіонатах світу до десяти, 0:2.

Ван Галь випустив на поле Люка Де Йонга та Вегхорста, і Нідерланди зуміли відіграти один м'яч. Ваут влучним ударом головою замкнув навіс Бергейса з правого флангу, 1:2. Останні хвилини зустрічі виявилися насиченими подіями, на полі навіть відбулася сутичка.

Розв'язка виявилася дуже драматичною. На останній, десятій доданій до другого тайму хвилині Вегхорст заробив для своєї команди право на небезпечний штрафний майданчик. Копмайнерс "пробив" ударом "стінку" з аргентинських футболістів, і Ваут із близької дистанції переграв Мартінеса, оформивши дубль, 2:2!

У другому овертаймі Аргентина була дуже активно, футболісти цієї команди створили дюжину моментів біля воріт Нопперта. Голкіпер рятував свою команду, суперник влучав у штангу, Лаутаро упускав шанс за шансом. Але справа дійшла до пенальті. Ключовим став промах Вірджила Ван Дейка, який першим бив. А точніше — сейв Еміліано Мартінеса. Голкіпер взяв два удари у серії, Аргентина перемогла з рахунком 4:3.

Нідерланди гідно протистояли підопічним Скалоні, але все ж таки залишилися за бортом Кубка Світу. Луї Ван Галь провів останній поєдинок у складі національної команди.

Нагадаємо, раніше цього вечора було зіграно чвертьфінал за участю збірних Хорватії та Бразилії. Команда Даліча зуміла довести справу до серії пенальті та вибила одного із фаворитів турніру. Хорвати першими пробилися до півфіналу Кубка Світу-2022.