Відставки на ЧС-2022 продовжуються: Ван Гал підтвердив, що залишає посаду головного тренера збірної Нідерландів

Ван Гал підтвердив, що залишає посаду головного тренера збірної Нідерландів

Слідом за тренерами Бельгії, Мексики, Ірану, Іспанії та Бразилії — Мартінесом, Мартіно, Кейрушем, Луїсом Енріке та Тіте у відставку пішов й наставник Нідерландів. На відміну від інших тренерів Луї Ван Гал звільняється з поста тренера збірної вже втретє.

Про це повідомляє спортивне видання The Athletic

Підопічні Ван Гала ледве не врятували чвертьфінальний матч проти команди Аргентини, коли Вегхорст забив два голи наприкінці основного часу та перевів гру в овертайм, але там поступились у серії пенальті.

"Я не продовжуватиму працювати у збірній. Робив це тільки на певний період. Це був мій останній матч на посаді головного тренера на третьому терміні. За цей час я провів 20 матчів, і ми не програли жодного. Не знаю, скільки поєдинків ми виграли, але ви можете погуглити "Луї ван Гал, збірна Нідерландів" і самі побачите різницю м'ячів. На полі виникали непорозуміння, на яких я не був присутнім. Були слова, сказані між гравцями, і це викликало емоційну реакцію, і я не можу нічого про це сказати. Я не був на полі", — цитує ван Гала The Athletic.

ван гал

Щодо долі переможця Мундіалю, Ван Гал відповів різко.

"Чи зможе Аргентина виграти турнір? Мені байдуже. Я більше не дивитимусь чемпіонат світу", — зітхнув наставник.

ван гал

У серпні 2021 року 71-річний Ван Гал утретє був призначений головним тренером національної збірної Нідерландів. Минулого року він вперше заявив, що має намір піти у відставку після чемпіонату світу у Катарі.

71-річний спеціаліст виграв 14 із 20 матчів на чолі збірної Нідерландів, інші шість завершилися унічію. "Помаранчеві" за цю годину забили 51 гол і пропустили 17, що дало їм різницю м'ячів плюс 34.

Перші дві каденції ван Гала

Під час першої каденції (2000-2001) Луї не зумів кваліфікуватись на ЧС-2002. У липні 2012 року він вдруге очолив "помаранчевих". На ЧС-2014 у Бразилії Нідерланди створили справжню сенсацію, розгромивши чинних чемпіонів світу та Європи іспанців з рахунком 5:1. Їм вдалося дійти до півфіналу чемпіонату, де теж в серії пенальті поступилися аргентинській збірній. У матчі за бронзу підопічні ван Гала впевнено обіграли господарів першості бразильців з рахунком 3:0.

11 березня 2019 року Ван Гал оголосив про завершення тренерської кар'єри. Однак 4 серпня 2021 року відновив тренерську діяльність, підписавши контракт до кінця 2022 року зі збірною Нідерландів, втретє очоливши національну збірну.

Очікується, що після Ван Гала збірну має очолити легендарний Рональд Куман.

Ана Марія Маркович зробила прогноз про переможця чемпіонату світу у Катарі. Одна з найкрасивіших футболісток планети, за версіями дюжини видань, уважно стежить за перебігом матчів Мундіалю та обрала переможця між Мессі та Роналду.