Португалія без Роналду розгромила Швейцарію в 1/8 ЧС-2022: деталі

Португалія без Роналду розгромила Швейцарію у матчі 1/8 ЧС-2022

В останньому матчі 1/8 на чемпіонаті світу у Катарі зустрілися збірні Португалії та Швейцарії. Очікувався поєдинок приблизно рівних за класом суперників.

Сюрпризом стала відсутність у стартовому складі Кріштіану Роналду, повідомляє портал Новини.LIVE.

Португалія — Швейцарія — 6:1 (2:0)

Голи: Рамуш, 17; Пепі, 33; Рамуш, 51; Геррейру, 55; Рамуш, 67; Леау, 90+1 — Аканджі, 56.

Португалія: Кошта — Дало, Пепе, Діаш, Геррейру — Отавіо (Орта, 73), Карвалью, Бернарду Сілва (Невеш, 81) — Бруну Фернандеш (Леау, 86), Рамуш (Роналду, 73), Фелікс (Вітінья, 73).

Тренер: Фернанду Сантуш.

Швейцарія: Зоммер — Родрігес, Аканджі, Шер (Джемерт, 46), Едімілсон — Джака, Фройлер (Закарія, 54) — Варгас (Акафор, 66), Соу (Сеферович, 54), Шакірі — Емболо (Ясарі, 89).

Тренер: Мурат Якін.

Головний тренер збірної Португалії ухвалив дуже важке рішення і посадив Кріштіану Роналду на лаву запасних. Критика на адресу зіркового футболіста досягла максимуму після поразки від Південної Кореї (1:2), коли футболіст без клубу образив суперників. Навіть уболівальники "лузітан" у голосуванні визначили, що настав час відправляти Роналду в запас.

Статистика зустрічей цих суперників говорить про невелику перевагу швейцарців, які виграли у португальців 11 матчів за 9 поразок. "Наті" і цей поєдинок почали активніше. Вони закидали м'яч у чужий штрафний і верхом, і низом, але не могли витягти зі своєї ігрової переваги жодних дивідендів.

Португалія - Швейцарія

Натомість португальці довели до розуму першу ж свою тямущу атаку. Фелікс знайшов передачею Рамуша, який у боротьбі із Шером потужним ударом із 12 метрів послав м'яч у ближній верхній кут воріт Зоммера, 1:0. Це був геометрично ідеальний постріл без шансів для голкіпера. За кілька хвилин воротар збірної Швейцарії врятував свою команду після спроби Рамуша оформити дубль.

До речі, саме Гонсало Рамуш замінив у стартовому складі збірної Португалії Кріштіану Роналду. 20-річний форвард "Бенфіки" виправдав довіру головного тренера.

Швейцарці на пропущений м'яч відповіли сильним, але трохи ударом Шакірі зі штрафного. А потім португальці збільшили перевагу у рахунку. Фернандеш з кута поля навісив точно на голову Пепе, і 39-річний капітан не схибив, 2:0. Ветеран став найвіковішим футболістом, який забив гол у плей-офф чемпіонатів світу.

Португальці активно розпочали другий тайм та на 48-й хвилині ледь не забили після розіграшу чергового кутового. Але через три хвилини Далот прострілив праворуч майже від лицьової лінії, і Рамуш точно пробив між ніг Зоммеру, 3:0. Ще за кілька хвилин чергова атака португальців закінчилася передачею Рамуша на Геррейру та гарматним ударом футболіста дортмундською "Боруссією", 4:0.

Збірна Швейцарії відразу відіграла один м'яч. Шакірі навісив з кутового вздовж воріт, Рамуш невдало перервав цю передачу — м'яч дістався Аканджі, який не схибив з близької дистанції, 4:1. Цей відрізок матчу закінчився асистом Фелікса на Рамуша, котрий елегантно переграв Зоммера, 5:1! Хет-трик та гольова передача у першому матчі в основному складі — чудовий результат.

На полі нарешті з'явився Роналду, якому одразу віддали й капітанську пов'язку, і право виконати штрафний. Кріштіану таки забив гол, але з офсайду. Але й цього вистачило для впевненої та комфортної перемоги. На горизонті — Марокко у чвертьфіналі.

Нагадаємо, раніше цього вечора збірна Іспанії сенсаційно програла Марокко у серії пенальті. Підопічні Луїса Енріке не забили жодного одинадцятиметрового, а на рахунку гравців команди Валіда Реграгі виявилося три точні удари.