Збірна Японії обіграла Іспанію та вибила з ЧС-2022 Німеччину: деталі

Як збірній Японії вдалося обіграти Іспанію та вибити з ЧС-2022 Німеччину

У третьому турі групового етапу Кубка Світу зустрілися збірні Іспанії та Японії. "Червона фурія" вважалася фаворитом не лише цього матчу, а й одним із претендентів на перемогу у турнірі.

Проте збірна Японії вкотре здивувала уболівальників, повідомляє портал Новини.LIVE.

Японія — Іспанія — 2:1 (0:1)

Голи: Доан, 48; Танака, 51 — Мората, 11.

Японія: Гонда — Ітакура, Йосіда, Танігуті — Іто, Моріта, Танака (Ендо, 89), Нагатомо (Доан, 46) — Камада (Томіясу, 69), Маеда (Асано, 61), Кубо (Мітома, 46).

Тренер: Хадзіме Моріясу.

Іспанія: Сімон — Бальде (Альба, 68), Пау Торрес, Родріго, Аспілікуета (Карвахаль, 46) — Педрі, Бускетс, Гаві (Фаті, 68) — Ольмо, Мората (Асенсіо, 57), Ніко Вільямс (Ферран Торрес, 57).

Тренер: Луїс Енріке.

Іспанці підійшли до матчу з чотирма очками в активі, японці мали три бали шляхом перемоги над Німеччиною з рахунком 2:1. "Червону фурію" цілком влаштовувала нічия, а от "самураям" потрібна була лише перемога. І їх зовсім не цікавило, що Луїс Енріке та наставник Бундестім Ханс-Дітер Флік нібито домовилися знову зустрітися у фіналі.

До речі, деякі футболісти збірної Японії нещодавно зустрічалися з іспанцями в півфіналі Олімпійських ігор під керівництвом того ж таки Хадзіме Моріясу. І програла, а потім самі іспанці поступилися у вирішальному матчі бразильцям. Іншими словами, японці мали рахунки з "червоною фурією".

Але вже на 11-й хвилині здалося, що ніщо не зупинить Іспанію цього вечора. Аспілікуета завершив атаку своєї команди м'яким навісом у центр чужого штрафного майданчика, де Мората точно пробив головою, 0:1. Третій гол для Альваро на турнірі.

Японія - Іспанія

Іспанці домінували протягом усього тайму. Японці чинили опір, грубили, а Моріясу щось старанно записував у блокнот. Після перерви у грі змінилося буквально все, не кажучи про рахунок. Спочатку Симон і Бальде влаштували плутанину біля своїх воріт, чим скористалися японці. Доан зрівняв рахунок після передачі Іто, 1:1. Через кілька хвилин Мітома наздогнав м'яч, що відлітав за межі поля, і зробив передачу на Танаку, який не промахнувся з близької дистанції, 2:1.

Не можна сказати, що іспанці перебували у стані шоку до фінального свистка. Але їм не вдалося ні розгромити суперника, ні впевнено перемогти, ні навіть врятувати нічию, хоча моменти біля воріт Гонди виникали. Матч так і завершився мінімальною перемогою японців. З таким самим рахунком вони здолали Німеччину у першому турі. "Самураї" заслужено виграли групу та вийшли до 1/8 Кубка Світу. Іспанці зганьбилися, але склали Японії компанію у плей-офф.

Нагадаємо, у паралельному матчі Німеччина обіграла Коста-Рику, але все одно залишила Мундіаль. Якогось моменту рахунок у тому матчі залишав за бортом турніру ще й Іспанію, проте німці врятували "червону фурію".