Щоденник ЧС-2022, день 16: танці бразильців та нерви хорватів

Щоденник ЧС-2022 — найцікавіші події 16 дня Кубка Світу

У Катарі завершився 16-й день чемпіонату світу-2022 з футболу. Він виявився емоційним, цікавим та насиченим рекордами.

А заразом підтвердив статус Бразилії, яка залишається головним фаворитом Мундіалю, повідомляє портал Новини.LIVE.

Саме так тепер називатимуть 27-річного голкіпера загребського "Динамо" Домініка Ліваковича. Кажуть, йому не вистачає харизми Стіве Плетікоси чи Даніеля Субашича, але хіба їм вдавалося відбити три пенальті у матчі плей-офф Кубка Світу? Цьогорічний воротар збірної Хорватії може похвалитися таким досягненням.

Японія - Хорватія

Початок поєдинку не віщував підопічним Златко Даліч нічого хорошого. Вони пропустили швидкий гол. Все йшло до того, що Японія обіграє чергового лідера. Але найвіковіша команда Кубка Світу поступово вирівняла гру, відігралася і неодноразово могла перемогти в основний час та екстратайми. А потім настав час Ліваковіча.

Чотири роки тому Японія вилетіла від Бельгії, пропустивши на 90+4 хвилині. Наразі поїхала додому після серії пенальті.
Перішич — перший футболіст, який забив 10 голів на великих турнірах за збірну Хорватії, що вийшла до чвертьфіналу Кубка Світу втретє у своїй історії.

Бразильські танці

Саме таку збірну Бразилії хочуть бачити вболівальники, причому в кожному матчі. І ми їх розуміємо. Це був не футбол, а карнавал із гарними комбінаціями, шикарними передачами та незвичайними ударами. Забили чотири голи, згаяли ще дюжину моментів. Хоча й пропустити могли більше ніж один гол. Алісон неодноразово рятував "селесао". З іншим суперником краще не доводити.

Бразилія - Південна Корея

А цей вечір став часом для танців, приклад своїх підопічних наслідував навіть головний тренер Тіте. Це лише другий випадок в історії, коли "канарінья" забила чотири голи у першому таймі на чемпіонаті світу. Минулого разу таке трапилося у матчі з Мексикою на Кубку Світу-1954, коли бразильці перемогли з рахунком 5:0.

"Селесао" стала першою командою в історії чемпіонатів світу, яка використовувала 26 гравців на одному турнірі. А Неймар — третій бразильський футболіст після Пеле та Роналдо, якому вдалося забити на трьох Мундіалях.

Матчі 6 грудня:

• Марокко — Іспанія (17:00)
  • Португалія — Швейцарія (21:00)

Нагадаємо, перед стартом Кубка Світу в Катарі ми спрогнозували, хто стане найрезультативнішим бомбардиром турніру. Прогноз підтверджується, але список голеадорів Мундіалю все ж таки дивує.