Підсумки сьомого дня Олімпіади-2024 — який вигляд має медальний залік

Медальний залік на Олімпіаді-2024 за 2 серпня
Медалістки Сая Сакакібара з Австралії, Манон Венстра з Нідерландів і Зої Классенс зі Швейцарії. Фото: Reuters

У п'ятницю, 2 серпня, у Парижі відбувся третій день Олімпійських ігор-2024. Протягом дня розіграли 23 комплекти нагород.

Про це повідомили на сайті Олімпійських ігор.

У ранковій сесії відбулися кваліфікаційні раунди у метанні молота й стрибках у висоту. До фіналу пройшли троє українців: молотобоєць Михайло Кохан, якому вдалося запустити снаряд на 77,42 метра та атлетки Ірина Геращенко й Ярослава Магучіх, які під час змагань зі стрибків підкорили висоту 195 сантиметрів. Ще одна атлетка Юлія Геращенко не змогла подолати навіть мінімальну висоту у 183 сантиметри та завершила свою участь в Олімпіаді.

У секторі для потрійного стрибка Марина Бех-Романчук успішно пройшла кваліфікацію. Результат спортсменки — 14,30 метра. Тепер вона змагатиметься у фіналі цієї дисципліни 3 серпня. Ще одна українка Ольга Корсун стрибнула лише на 13,06 метра, тому не вийшла до медальної стадії.

Українська команда з бігу в естафеті 4 по 400 метрів (мікст) у першому раунді посіла шосте місце та не пройшла до півфіналу. Роман Кокошко не зміг подолати кваліфікацію у змаганнях зі штовхання ядра, тому в півфіналі вже не виступатиме.

Олена Костевич не змогла подолати кваліфікацію у стрільбі з малокаліберного пістолета на 25 метрів. За стрільбою на швидкість вона опинилася на 12-му місці, а за стрільбою на точність — взагалі на 29-му.

Дзюдоїстка Христина Гоман, яка змагалася в категорії +78 кг, програла своїй суперниці з Нідерландів, чинній чемпіонці Європи Маріт Кампс. Українка отримали три попередження, після чого її дискваліфікували.

Данило Коновалов та Олег Колодій у фіналі синхронних стрибків у воду з триметрового трампліна посіли 7-ме місце з 8 учасників. Перемогу ж здобув дует китайських спортсменів.

На змагання з академічного веслування Ігор Хмара та Станіслав Ковальов показали 5-й результат серед 6 екіпажів та посіли 11-те місце в загальному заліку.

Боксер Олександр Хижняк у 1/4 фіналу бою в категорії 80 кг здолав бразильця Вандерлея де Соуза Перейру. Таким чином спортсмен вийшов у півфінал і забезпечив Україні щонайменше бронзову медаль. Його півфінальний бій відбудеться в неділю, 4 серпня.

Наразі до п'ятірки лідерів у медальному заліку входять: Китай, Франція, Австралія, США, Велика Британія.

П'ятірка країн-лідерів медального заліку
Медальний залік Олімпіади-2024

Україна поки що має дві медалі (одну бронзову та одну срібну) і посідає в заліку 39-те місце.

Україна в медальному заліку Олімпіади-2024

Нагадаємо, "Евертон" вирішив продати Миколенка — з'явився новий претендент на українця.

Зінченко залишає "Арсенал" — українця хоче підписати чемпіон із популярної ліги.

Забарний стане частиною нового проєкту в амбітному італійському клубі.

Танець української тенісистки Костюк на Олімпіаді завірусився в мережі — відео.