Українець переміг росіянина на Чемпіонаті світу з карате у боротьбі за бронзу

Валерій Чоботар та його тренери. Фото: Facebook/Валерій Чоботар

Український спортсмен Валерій Чоботар здобув першу медаль на скандальному Чемпіонаті світу з карате в Будапешті, ще одну медаль додав Андрій Заплітний. Нагадаємо, раніше Анжеліку Терлюгу позбавили дебютного фіналу на рівні світових першостей через несправне табло.

Валерій Чоботар взяв бронзу в боротьбі з росіянином під нейтральним прапором, передає Новини.LIVE.

У категорії до 84 кг Чоботар на старті змагань здолав суперника з Алжиру Фалеха Мідуна (6:1), після чого переміг американця Денніса Ново (1:0). У третьому колі кваліфікаційного турніру Валерій виявився сильнішим за німця Янна Гаубольда (4:3), але потім поступився єгиптянину Юссефу Бадаві (1:6). Утім, завдяки тому, що Бадаві пробився до фіналу, Валерій отримав шанс поборотися за бронзову медаль через втішні бої.

Після перемоги над австралійцем Йонатаном Фройндом (3:2) українець вийшов до бронзового фіналу, де з рахунком 1:0 здолав "нейтрального" росіянина Едуарда Гаспаряна. Ця "бронза" ЧС-2023 — друга медаль для Чоботаря на рівні світових першостей. У 2018 році він здобув "срібло" на ЧС у Мадриді.

Дебютна медаль Заплітного

Пізніше ще одну бронзу взяв Андрій Заплітний у категорії до 75 кг. Суперником Заплітного у сутичці за третє місце став бронзовий призер попереднього ЧС Томас Скотт із США. Каратисти набрали рівну кількість балів за підсумками поєдинку (5:5), однак Заплітний отримав перевагу "першого безальтернативного бала" та здобув перемогу. Це перша медаль для чемпіона Європи Андрія Заплітного на рівні чемпіонатів світу.

Нагадаємо, Луческу може поступитися місцем тренера "Динамо" відомому іспанцю.

Довбик недовго гратиме за "Жирону" — відомий клуб цікавиться українцем.