Комаров приніс Україні перше "золото" на Паралімпіаді, Пойда здобула другу медаль на турнірі

Комаров приніс Україні першу золоту медаль на Паралімпіаді у Парижі
Олександр Комаров після запливу. Фото: Reuters/Andrew Couldridge

Плавець із Маріуполя Олександр Комаров став першим українським спортсменом, який завоював золоту медаль на Паралімпійських іграх-2024. На "фініші" дистанції він випередив суперника з Китаю.

Комаров встановив новий паралімпійський рекорд, повідомляє "Суспільне Спорт".

Шосту медаль на Паралімпіаді у Парижі до скарбнички збірної України приніс 36-річний Олександр Комаров. Він став найкращим у плаванні на дистанції 100 метрів вільним стилем у класі S5. Першу половину дистанції українець подолав із другим часом, але незадовго до фінішу випередив на 0.45 секунди Ціньчжан Гуо з Китаю.

Олександр Комаров перевершив рекорд Паралімпіади-2012, який із результатом 1:09.35 хвилини встановив бразилець Даніель Діаш.

Паралімпіада-2024. Чоловіки. Плавання вільним стилем (100 м, клас S5).

1. Олександр Комаров (Україна) — 1:07.77 хвилини
  2. Ціньчжан Гуо (Китай) — 1:08.22
  3. Кирило Пульвер — 1:09.41.
Олександр Комаров
Олександр Комаров із золотою медаллю. Фото: Reuters/Andrew Couldridge

Друга медаль Ірини Пойди

Сьому нагороду на Паралімпіаді у Парижі виборола Ірина Пойда з Дніпровщини. Вона стала срібною призеркою у плаванні на дистанції 100 метрів вільним стилем у класі S5.

Українка пройшла половину дистанції на першому місці, проте на фініші поступилася суперниці з Великобританії, від якої Пойда відстала на 2.27 секунди.

Ірина Піда
Ірина Пойда на дистанції. Фото: Reuters/Eng Chin An

Паралімпіада-2024. Жінки. Плавання вільним стилем (100 м, клас S5).

1. Туллі Кірні (Великобританія) — 1:15.10 хвилини
  2. Ірина Пойда (Україна) — 1:17.37
  3. Моніка Боджоні (Італія) — 1:21.74.

Це друга нагорода української спортсменки у Франції. Раніше вона стала володаркою срібної медалі на дистанції 200 метрів вільним стилем.

Нагадаємо, "Шахтар" замінить Пушича відомим тренером — про кого йдеться.

Зінченко дізнався, у якому клубі проведе наступний сезон — це не "Арсенал".

"Жирона" висунула вимоги до Циганкова — що має зробити гравець.

"Динамо" дізналося суперників у Лізі Європи — "Рома" з Довбиком та інші команди.

Шапаренко піде з "Динамо" до кінця трансферного вікна — відомо, де гратиме українець.

спорт Паралімпійські ігри Паралімпійська збірна України плавання Ірина Пойда Олександр Комаров